Ponese nový nádražní komplex jméno exstarosty?

Přestěhujeme berounské autobusové nádraží k vlakovému a městskou kasu to nebude skoro nic stát. Tak by se dala zestručnit informace, která vyvolala na jaře roku 2012 vášnivé debaty o tom, jestli je to nápad skvělý nebo šílený.

Před více jak dvěma lety proběhla osvětová kampaň, která měla za úkol seznámit občany Berouna se všemi výhodami přesunu autobusového nádraží na druhý břeh Berounky, do bezprostřední blízkosti nádraží železničního. Pak ale místo slibovaného hluku stavebních strojů nastalo ticho po pěšině. Jenže projektu neodzvonilo a berounský autobusák se opravdu přestěhuje.

Investigativnímu oddělení redakce našeho magazínu se podařilo, že vlastní realizaci investiční akce předcházela o několik let dříve zajímavá příhoda. Jejím hrdinou je nejmenovaný bývalý starosta města a exministr kultury.  „Byl jsem u toho, když se Jirka doslechl o chystaném projektu LEPŠÍ NÁDRAŽÍ. Bylo to v jedné restauraci těsně po tom, co ho rádoby novináři pracující v žoldu nejmenované politické opozice vyštvali z ministerstva. Omluvil se tehdy společníkům u stolu, že si musí odskočit někam, kde stěny nemají uši. Potřeboval prý zavolat nějakému Mirkovi a Karlovi“, zavzpomínal pro Kurýr pod příslibem zachování anonymity svědek, který seděl u vedlejšího stolu. Z dokladů, které sice nemáme k dispozici, ale prý existují, jednoznačně vyplývá, že cílem telefonátů bylo upozornit tehdejší hlavy ministerstev financí a zahraničí na nedostatky v projektu. Základní chyba měla být v samotném pojmenování projektu. S ohledem na skutečnost, že jsme členy EU a Beroun navíc leží na hlavní trati do Německa, navrhoval bývalý komunální politik nahradit cizincům nic neříkající název LEPŠÍ NÁDRAŽÍ mezinárodně daleko srozumitelnějším BESSER BAHNHOF. Zda se mu to podařilo, se již brzy dozvíme.

hlasovalo celkem: 1046

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga