To bude mazec!

V pondělí 7. září byl z důvodu havarijního stavu pro veškerou dopravu uzavřen silniční most v obci Loděnice. Pokud by existovala soutěž o dopravní průšvih roku, tímto by bylo rozhodnuto o vítězi. Doprava v obci se zhroutila a vysvobození je v nedohlednu.

Před několika měsíci havaroval na dálnici D5 za Rudnou ve směru na Plzeň kamion. Dopravní tepna byla v příslušném směru zcela neprůjezdná a logickým důsledkem byl kolaps a nekonečná šňůra aut, která se hlemýždím tempem sunula k následujícímu volnému nájezdu. Již tak omezenou kapacitu jediné objízdné trasy dramaticky snižoval zúžený průjezd po mostě v Loděnicích. Poté, co byl tento most první zářijový pondělek zcela uzavřen, přestala ve směru z Prahy prakticky existovat objízdná trasa mezi dálničními exity 5 a 10.

Uzavření průjezdu obcí je ale obrovský problém bez ohledu na to, co se děje na dálnici. Zmíněný most totiž lze objet maximálně na jízdním kole. A jeho rekonstrukce potrvá podle plánu přibližně rok. Obyvatele Loděnic, pracovníky společnosti GZ Media a každého, kdo se potřebuje s vozidlem dostat přes Kačák, čeká neuvěřitelné martýrium. Přitom byl z důvodu narušené statiky provoz na mostě omezen již na podzim roku 2013 a oprava měla začít nejpozději na jaře následujícího roku. Nestalo se tak. Kdo za to může? Po tom je asi zbytečné pátrat. Jako daleko důležitější považujeme v tomto textu jasně zdůraznit, kdo za to nemůže. Viníkem v žádném případě není vedení obce. To udělalo podle všeho maximum. A teď bude muset hasit požár, který zapálil někdo úplně jiný. Být hejtmanem středočeského kraje, pod který silnice i most spadá, do Loděnic bych nějakou dobu nejezdil.

 

Pokud vás toto téma zajímá, naše redakce doporučuje pro získání více informací tyto webové stránkyhttps://mostlodenice.wordpress.com/

hlasovalo celkem: 1216

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

Bankovní a poradenská pobočka v Berouně hledá nového majitele

(20. listopad 2016) V centru Berouna v Havlíčkově ulici najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní si sem zvykli…

Reklama
yoga