BODYTEC! Kdo nevěří, ať to zkusí, aneb nechte se příjemně překvapit!

Již koncem února jsme na stránkách Kurýru poprvé přišli s informací, že Beroun čeká revoluce ve fitness. A teď je to konečně tady. Ve sportovním centru EDEN začala nová éra cvičení. Program BODYTEC nabízí něco, čemu je opravdu obtížné uvěřit. Dvacetiminutovku, během které si zacvičíte na týden dopředu. To vše pod dohledem trenérky Oliny Nováčkové, za kterou jsem se vypravil.

Vysvětlete mi, jak je možné nahradit několik hodin pravidelného poctivého posilovacího cvičení něčím, co zabere dvacet minut jednou týdně? Promiňte, ale to mi hlava nebere.

A jak jste se srovnal s tím, že už nefotíte na film, ale na paměťovou kartu? To vám hlava bere? Je to úplně stejný zázrak nejmodernější techniky, díky které opravdu za pouhých 20 minut procvičíte až 95% svalů ve vašem těle. Včetně hluboko položeného podpůrného svalstva, které je velice obtížné standardním způsobem posílit. Jedná se zejména o hluboký stabilizační systém nebo svaly okolo páteře a svaly pánevního dna. U BODYTECu dochází k aktivaci většiny svalů v těle a to má za následek nastartování metabolismu do vysokých obrátek. Díky intenzitě této zátěže stačí cvičení opakovat pouze jednou za týden. Vedle posilování svalstva a spalování tuků je výsledkem také obrovská úspora času.

Jak vlastně celá procedura probíhá?

Není to procedura, je to trénink. Nejdříve vám vysvětlím, jak přístroj a celý proces funguje. Poté začne samotné cvičení. Nevyžaduje žádné speciální pohybové dovednosti. Provádíte jednoduché strečinkové cviky, které vybírám dle kondice a sportovního založení každého klienta individuálně. Naučíte se je snadno během jednoho tréninku.

V čem je BODYTEC lepší než klasické formy fitness?

Není lepší, je jiný. Rozdílů je hned několik. Je to nejefektivnější aktivace svalů. Ve srovnání s konvenčním posilováním se zapojují povrchové i hlubší skupiny svalů. A více aktivovaných svalů spotřebovává i více energie uložené v podkožním tuku. Navíc BODYTEC současným procvičováním všech hlavních svalových skupin vyrovnává svalové dysbalance a pomáhá tak v boji s bolestmi zad. Krom toho zvyšuje tvorbu endorfinu – hormonu dobré nálady. A snižuje úroveň stresových hormonů, takže se po cvičení cítíte báječně a plni energie. Zejména ženy ještě potěší pomoc v boji proti celulitidě.

Na rovinu přiznám, že jsem pořád dost nedůvěřivý. Opravdu stačí dvacet minut týdně?

Počítám s tím, že mi klienti tak úplně nevěří. Ale jen do chvíle, než si BODYTEC vyzkouší. Počáteční nedůvěru většinou záhy vystřídá nadšení. Klasické rčení, že „jednou zkusit je lepší než stokrát slyšet“ totiž v případě tohoto tréninku platí více než kde jinde.

hlasovalo celkem: 985

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Reklama
yoga