Tomu, kdo drží trumfy, se vždycky hraje lépe

Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Král. Šimon Král. Jsem agent. Nepiju martini s vodkou, ani nemám od královny oprávnění zabíjet. A nechybí mi to. Jsem totiž realitní agent. Mými zbraněmi jsou dobrá pověst, bohaté zkušenosti a pečeť kvality od společnosti dumrealit.cz.

Ke spoustě věci, které nás v životě potkávají, se dá přistupovat jako ke hře. Obchodování s realitami není výjimkou. A jak už to tak bývá, větší šance na úspěch má ten, kdo drží v ruce trumfy. Tedy karty s vyšší hodnotou. Takové, které vás dokáží vytáhnout z obtížných situací. Takové, díky kterým nad vámi protihráč nemůže tak snadno získat výhodu. Při nákupu, prodeji či pronájmu nemovitosti pro vás může být užitečným trumfem spolupráce s dobrou realitkou. Například proto, že…

… pokud jste nikdy žádnou nemovitost neprodali, jste zranitelní. Nemáte potřebné znalosti a zkušenosti nutné k tomu, aby váš prodej proběhl dostatečně rychle, bez problémů a právních nedostatků. Není lepší svěřit se do rukou zkušeného makléře, který vám zajistí komplexní služby spojené s převodem nemovitosti? Makléře, který vám pomůže určit reálnou prodejní cenu vaší nemovitosti a prodat ji za co možná nejvyšší cenu.

… prodej nemovitosti může být v některých případech běh na dlouhou trať. Kdo prodává sám, musí se připravit na dlouhé hodiny strávené inzerováním, odpovídáním na dotazy zájemců a samozřejmě prohlídkami prodávaného bytu či domu. Bude to, jako byste si ke svému stálému zaměstnání přibrali ještě další úvazek. Vašeho realitního makléře nic takové zaskočit nemůže. Je za svou práci placen a tak má dobrý důvod odvádět ji kvalitně a rychle.

… s realitní kanceláří si současně najímáte i nezbytné právní služby, bez kterých se při převodu nemovitosti neobejdete. Někdo musí vypracovat kupní smlouvu a také zajistit přípravu a vložení smluvní dokumentace do Katastru nemovitostí. Za takové služby byste sami mohli platit i taxy v řádu tisíců korun za hodinu. Současně se neobejdete bez certifikovaného odhadu ceny nemovitosti, který je potřebný ke zjištění výše daně z nabytí nemovité věci. Jedná se o povinnost pro potřeby finančního úřadu. Dobrá realitní kancelář se vám postará i o toto.

… převod finančních prostředků je vždy riskantní. Při prodeji nemovitosti tomu není jinak. Realitní kancelář lépe a spolehlivěji zajistí, aby peníze od kupujícího došly k prodávajícímu tak, jak mají. Ani později, ani dříve, než mají. Například ještě před zápisem vlastnického práva v Katastru nemovitostí. Pokud byste jednali sami a peníze uschovali například u notáře, opět by to pro vás znamenalo další výdaje.

Vypadá to, že využití služeb realitní kanceláře přináší samé výhody a zbaví vás všech starostí.  Nezapomeňte ale, že na začátku prodeje na vás čeká jeden zásadní úkol. Výběr nejvhodnějšího zprostředkovatele, který vám pomůže s pronájmem či prodejem vaší nemovitosti, stejně tak jako s vyhledáním vašeho nového domova! Tak hodně štěstí.

hlasovalo celkem: 913

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Reklama
yoga