Bude v Berouně konečná metra?

Když na jaře roku 2011 odstartovaly nejasnosti okolo plánované výstavby obchodního centra společnosti Tesco v Berouně výměnu ve vedení města, řada lidí považovala celý projekt za megalomanský a nešťastný. Tesco se sice nakonec stavět vůbec nebude, ale nejnovější informace, které nedopatřením unikly z přísně střeženého strategického rozvojového plánu regionu, opatrně naznačují, že se berouňáci mohou těšit na daleko zásadnější překvapení. Skutečným důvodem, proč před lety společnost Tesco tolik stála o areál bývalé textilky, totiž nebyla touha expandovat do Berouna, ale snaha neztratit výhodnou pozici na konečné stanici trasy B pražského metra.

„Když snad definitivně padl megalomanský projekt tunelu ze smíchovského až před berounské vlakové nádraží, otevřel se prostor pro reálné zhodnocení situace a hledání smysluplného řešení dopravních potřeb severozápadně od Prahy. S každým novým domem či bytem vyjede na místní silnice navíc 1,358 automobilu. Situace je již v současné době nezvladatelná a do budoucna neudržitelná. A budování cyklostezek jí nevyřeší, protože na kole jezdíme jenom tam, kam ve skutečnosti nepotřebujeme. Epicentrum budoucího dopravního kolapsu je na ose Zličín – Rudná – Loděnice – Beroun. Přitom po stejné linii vede nevyužitá železniční kolej. Pokud někomu konečně došlo, že metro nemusí jezdit nutně jen pod zemí, je to jen dobře.“ Takový je názor specialisty na dopravu, který si z pochopitelných důvodů nepřál být jmenován. Ačkoli se tento projekt může zdát na první pohled nereálný, nelze jej v současné době rozhodně považovat za nemožný. Přestože se celá Evropa potýká s obrovským zadlužením, je na druhou stranu potřeba dočerpat stanovené dotace a v takové situaci je možné všechno.

hlasovalo celkem: 1617

Diskuse ke článku (2)

  1. Franta:
    lis 12, 2015 at 07:39

    Jedna kachna povídala, že autobusové nádraží se mělo stavět na střeše obchodního centra, které mělo výrůst u hlavního vlakového nádraží jako v nejmenovaném jihočeském městě.

  2. Jiří Prošek:
    lis 12, 2015 at 07:55

    ... a jiná kachna povídala, že se nádraží stehuje jenom proto, aby na jeho místě mohl vyrůst heliport pro nedaleké golfové hřiště. Inu kachny toho nakvákají...


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga