Podzimní novinka v Tipsport Laguně

Troufli byste si tipnout, kde se nachází, případně kam vede a jak je dlouhý Kneippův chodník? Pro první z otázek najdete slušnou nápovědu v titulku tohoto textu, s dalšími už to bude složitější.

Kneippův chodník totiž většinou nevede nikam. Procházet se po něm, či přesněji v něm, můžete nanejvýš pár krůčků tam a zase zpátky. Jedná se totiž o vodoléčebnou a relaxační proceduru, která je podobně jako známější skotské střiky založena na střídání účinků teplé (přibližně 40 °C) a studené (okolo 12 °C) vody. Jen se místo odolávání proudům z tlakové hadice naboso procházíte soustavou bazénků. Ty jsou na dně vyloženy oblázky, pomocí kterých dochází vedle blahodárného působení změny teploty také k masírování chodidel. Tuto metodu objevil již v 19. století německý katolický farář a přírodní léčitel Sebastian Kneipp a s různýturami obměnami se používá dodnes. Terapie pomáhá například při bolestech hlavy či syndromu studených nohou, pozitivně samozřejmě ovlivňuje krevní oběh, prokrvení končetin a vede k otužování.

Většinou bývá součástí lázeňských komplexů, ale od 21. září ji můžete vyzkoušet i v berounské Tipsport Laguně. Kneippův chodník najdete v části s vodními atrakcemi. Ve všední dny se můžete procházet po oblázcích od 14 hodin, o víkendech potom již od 10 hodin.

hlasovalo celkem: 1031

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Reklama
yoga