Králův Dvůr se připravuje na vlnu uprchlíků z Berouna

Nejen sousední státy, ale i sousední města mohou z čista jasna čelit nečekanému problému, který se odehrává za humny. Učebnicovým příkladem takového stavu jsou aktuálně středočeská města Beroun a Králův Dvůr. Geograficky leží těsně vedle sebe, ale politicky se aktuálně značně vzdálila.

Zatímco v Králově Dvoře drží otěže pevně starosta Petr Vychodil z řad vítězné ODS, v Berouně odevzdala vítězka voleb Šárka Endrlová klíče od města bez boje a dobrovolně do rukou ČSSD a ANO. Při novém dělení koláče posbírali Nezávislí berouňáci drobečky v podobě tří zástupců v městské radě a hodovat na radnici teď začnou jiní. Z budoucího vývoje mají obavy nejen zhrzení a flustrovaní berounští voliči, ale také představitelé sousedního města. Hrozí se totiž toho, že by mohla reálně nastat situace, kdy se v masovém měřítku začnou do Králova Dvora stěhovat drobní živnostníci, zhrzení úředníci a vůbec všichni, kdo budou z dění ve svém městě zhnuseni, případně se budou cítit existenčně ohroženi.

Žádná oficiální stanoviska zatím nejsou, ale „mimo záznam“ jsme zjistili, že se králodvorská radnice pečlivě připravuje na ekonomické i politické migranty, kteří budou žádat o zřízení trvalého bydliště na adrese městského úřadu. „Nemáme z toho celkem žádné velké obavy. Složitou situaci obyvatel sousedního města chápeme a neotočíme se k nim zády. Nakonec mluví stejnou řečí a věří ve stejného boha“, nechal se pro náš magazín slyšet náhodně oslovený králodvorský občan. Vývoj situace budeme samozřejmě bedlivě sledovat a na stránkách našeho magazínu o něm referovat.

hlasovalo celkem: 936

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Reklama
yoga