Králův Dvůr se připravuje na vlnu uprchlíků z Berouna

Nejen sousední státy, ale i sousední města mohou z čista jasna čelit nečekanému problému, který se odehrává za humny. Učebnicovým příkladem takového stavu jsou aktuálně středočeská města Beroun a Králův Dvůr. Geograficky leží těsně vedle sebe, ale politicky se aktuálně značně vzdálila.

Zatímco v Králově Dvoře drží otěže pevně starosta Petr Vychodil z řad vítězné ODS, v Berouně odevzdala vítězka voleb Šárka Endrlová klíče od města bez boje a dobrovolně do rukou ČSSD a ANO. Při novém dělení koláče posbírali Nezávislí berouňáci drobečky v podobě tří zástupců v městské radě a hodovat na radnici teď začnou jiní. Z budoucího vývoje mají obavy nejen zhrzení a flustrovaní berounští voliči, ale také představitelé sousedního města. Hrozí se totiž toho, že by mohla reálně nastat situace, kdy se v masovém měřítku začnou do Králova Dvora stěhovat drobní živnostníci, zhrzení úředníci a vůbec všichni, kdo budou z dění ve svém městě zhnuseni, případně se budou cítit existenčně ohroženi.

Žádná oficiální stanoviska zatím nejsou, ale „mimo záznam“ jsme zjistili, že se králodvorská radnice pečlivě připravuje na ekonomické i politické migranty, kteří budou žádat o zřízení trvalého bydliště na adrese městského úřadu. „Nemáme z toho celkem žádné velké obavy. Složitou situaci obyvatel sousedního města chápeme a neotočíme se k nim zády. Nakonec mluví stejnou řečí a věří ve stejného boha“, nechal se pro náš magazín slyšet náhodně oslovený králodvorský občan. Vývoj situace budeme samozřejmě bedlivě sledovat a na stránkách našeho magazínu o něm referovat.

hlasovalo celkem: 977

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga