Bude mít Beroun znovu starostku?

Po půl roce se v Berouně podle všeho schyluje k další změně na postu starosty. Poté, co v únoru vystřídal v čele města suverénní vítězku voleb Šárku Endrlovou (Nezávislí Berouňáci) místostarosta Ivan Kůs (ČSSD), možná míří na nejvyšší post opět žena.

Na první pohled se to zdá neuvěřitelné, ale v berounské komunální politice už je zřejmě možné všechno. Hned po volbách na podzim 2014 bylo jasné, že následující čtyři roky nebudou jednoduché. A realita vysoce předčila neblahá očekávání. Po jubilejním 10. ročníku závodů dračích lodí, který proběhl za velkého zájmu diváků i soutěžních posádek první zářijovou sobotu, visí nad politickou budoucností města opět velký otazník.

Na postu bubeníka, který byl v  berounské dračí posádce tradičně vyhrazen nejvyššímu muži (starosta Besser) a poté nejvyšší ženě (starostka Endrlová) na radnici, se totiž k všeobecnému překvapení neobjevil nikdo z  vedení města. Loď dostala na povel nejmladší členka městského zastupitelstva Alžběta Táborská (Pro Beroun). Pod jejím bubnováním Beroun potvrdil roli favorita a jasně porazil posádky sousedního Králova Dvora, německého Goslaru a polského Brzegu.

„Alžběta jasně dokázala, že si umí zjednat autoritu a získat podporu napříč politickým i sociálním spektrem. V její posádce vedle sebe seděli a makali nejen úředníci a prostí občané, ale například i místostarosta Michal Mišina či členka rady Eva Chlumská. Takový sjednocující lídr je přesně to, co každé město potřebuje“, poznamenal pro krátce po konci vítězné dračí jízdy jeden z nadšených občanů. Zda je radniční výměna jen odvážnou spekulací nebo chystanou realitou ukáže nejbližší zasedání zastupitelstva.

hlasovalo celkem: 574

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Reklama
yoga