Eda Trébl: Odpoví středočeští sociální demokraté NE na koalici s ANO? Ano, chtějí kraji vládnout s komunisty.

Krátce před volbami do krajského zastupitelstva se u dálnice nad Berounem objevil billboard s poměrně jasně formulovanou výzvou. Nejsilnější vládní strana v ní varuje před svým celostátním koaličním partnerem. Jaký je v tom vlastně vzkaz pro voliče?

Myslím, že jde o dost důležitou informaci. Proto se náš redaktor s otázkou na koaliční preference obrátil na středočeského poslance ČSSD Richarda Dolejše. „Nechceme, aby pan Babiš skoupil kraje. Nechceme, aby se nemocnice, domovy důchodců či jiná zařízení v majetku a ve správě kraje privatizovala. Pokud znám názor středočeské ČSSD, tak spolupráce s komunisty, která probíhá už druhé volební období, se osvědčila. Je tam jednoznačná preference, pokud tato koalice získá nadpoloviční většinu, v ní pokračovat dál“, odpověděl Dolejš. Takže v tomto bodě je to jasné. A čím dál více začíná být jasné i to, že KSČM má čtvrt století „po sametu“ větší koaliční potenciál, než všechny pravicové strany dohromady. Dá se totiž předpokládat, že své ANO by komunistům rádi řekli i jiní političtí partneři. Budou komunisté po příštích parlamentních volbách regulérní vládní stranou? Dost možná ano. Jaké pak asi v tom případě dostanou ministerstvo? A potom, že prý „ANO, bude líp“.

hlasovalo celkem: 351

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga