Polemika s Janou z Talichova údolí

V aktuálním čísle Radničního listu (měsíčník vydávaný městem Beroun) vyšel článek, ve kterém pisatelka hodnotí kulturní program a organizaci podvečera na první adventní neděli. Děkuje pracovníkům MKC a starostu vyzývá, aby jim poděkoval také. V poměrně krátkém textu je několik věcí, ke kterým bych rád přidal svůj názor.

paní Jana: „Já navštěvuji velmi často veškeré kulturní akce a musím říci, že tolik kultury, za kterou se nemusíme stydět, tady nebývalo nikdy.“

Na rozdíl od Vás, paní Jano, si nemyslím, že by tady nikdy nebývalo tolik kultury, jako teď. I když samozřejmě záleží na tom, s jakým „tehdy“ srovnáváte současné „teď“. Souhlasím, že Beroun má poměrně solidní a pestrou nabídku kulturních pořadů nejrůznějších žánrů, která mi ale přijde v čase poměrně vyrovnaná. Pokud máte pocit, že k výraznému zlepšení berounského kulturního menu došlo díky zřízení Městského kulturního centra, já to tak nevidím.

paní Jana: „…a v neposlední řadě letošní první adventní neděle, kdy se rozsvítil náš nádherný vánoční strom. Takovou návštěvnost jsem ještě nezažila a letošní složení programu bylo super. Nebyla jsem tam jen sama a slyšela jsem z každé strany to nadšení, ten obdiv.“

Osobně jsem na náměstí v době rozsvícení vánočního stromu nebyl, ale řada mých známých ano. Počet přítomných lidí byl podle nich srovnatelný s minulými léty (tedy plné náměstí) a nadšení a obdiv jsem nezaznamenal u žádného z nich. Opačné emoce u některých ano. A nešlo jen o komentáře k selhání techniky.

paní Jana: „Musela to být úmorná práce, aby všechno klaplo, a proto znovu prosím, pochvalte zaměstnance MKC, kteří se opravdu snaží dělat vše na úrovni… Musí to být velmi dobrá parta lidí, kteří jsou pro kulturu v našem městě opravdu zapálení.“

Když je někdo pro svou práci zapálený, je to vždy velká výhoda. Na druhou stranu, i kdyby tomu tak nebylo, stejně by měl být výsledek v případě akcí pořádaných profesionály z MKC kvalitní. Protože zkrátka dělají práci, za kterou jsou placeni. Beroun má to štěstí, že se může pochlubit rovněž řadou kulturních a sportovních akcí, za jejichž konání vděčíme pořadatelům dobrovolným. U těch je dobrá parta a zápal pro věc nezbytná, neboť na sebe berou organizační břímě na úkor svého volného času a nezřídka i vlastních peněz. Především jim je, myslím, na místě poděkovat. Pro ně je totiž spokojený návštěvník a pochvala jedinou odměnou, které se jim může dostat.

Jiří Prošek

Kompletní text příspěvku otištěného v Radničním listu číslo 1 / 2017 je zde:

Vážený pane starosto,

ráda bych poděkovala vám i vašim lidem v Městském kulturním centru. Já navštěvuji velmi často veškeré kulturní akce a musím říci, že tolik kultury, za kterou se nemusíme stydět, tady nebývalo nikdy. Koncerty, divadla a v neposlední řadě letošní první adventní neděle, kdy se rozsvítil náš nádherný vánoční strom. Takovou návštěvnost jsem ještě nezažila a letošní složení programu bylo super. Nebyla jsem tam jen sama a slyšela jsem z každé strany to nadšení, ten obdiv.

Musela to být úmorná práce, aby všechno klaplo, a proto znovu prosím, pochvalte zaměstnance MKC, kteří se opravdu snaží dělat vše na úrovni. Pokud se někdy něco nepovedlo, tak jedině že vypověděla technika, jsme jen lidé. Ještě jednou děkuji za příjemné odpoledne i podvečer. Musí to být velmi dobrá parta lidí, kteří jsou pro kulturu v našem městě opravdu zapálení.

Děkuji

Jana Zemanová, Talichovo údolí

hlasovalo celkem: 626

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga