Znát daleké kraje je výhoda, ale neznat svoje vlastní okolí je ostuda

Michal Merhaut je hercem divadla Semafor, zpěvákem, ale také majitelem vidostudia Objektiv Beroun, vedoucím turistického oddílu Trilobit, milovníkem přírody a berounským patriotem. To všechno dokázal využit při přípravě prvních dílů nového poznávacího seriálu Víte že, které vznikly ve spolupráci s naším magazínem a za finanční podpory města Králův Dvůr.

Mojí ambicí je přimět lidi přemýšlet o místech, kolem kterých jezdí, pravidelně je vídají, ale vlastně jim nic moc neřeknou. Díky našemu projektu se o nich teď na internetu během mohou během chvilky dozvědět to nejpodstatnější. Hodně jsem si hlídal, aby všechny informace byly stručné, výstižné a diváka jsme zbytečně nezdržovali podrobnou historií, letopočty… Naše videa jsou upoutávky, které nabádají o představovaných místech přemýšlet, měly by vzbudit touhu odhalit jejich tajemství a třeba i potřebu jít si je prohlédnout naživo, ne jen prostřednictvím monitoru počítače. Tedy to je vlastně to hlavní, co bychom rádi dokázali. Přimět především mladé lidi, aby vyrazili ven na výlet nebo na procházku. A v neposlední řade v nich probudit pozitivní vztah k regionu, ve kterém žijí. Právě pro ně je seriál přímo stvořený. Od začátku ho budeme propagovat na facebooku, internetových i papírových stránkách magazínu Kurýr, na webu mého videostudia Objektiv Beroun a určitě najdeme i další komunikační kanály. Zkrátka se budeme snažit o to, aby se mu v dobrém slova smyslu nešlo vyhnout. V dnešní době je obrovským trendem odjet na letiště, a během několika hodin zavítat do vzdálených destinací. Často se však stává, že mladí cestovatelé znají nejrůznější exotické kraje, ale pramálo toho ví o svém rodném městě a jeho okolí. A já si myslím, že znát daleké kraje je jistě velká výhoda, ale neznat svoje vlastní okolí je tak trošku ostuda.

Při hledání vhodných míst k natáčení jsem byl překvapen, kolik obdivuhodných lokalit se v Králově Dvoře nachází, a hlavně co všechno se na těchto místech událo, vystavělo, s jakými historickými osobnostmi se pojí. Věděli jste, třeba, že do Počapel jezdil král Václav I? Nebo že v Karlově Huti stála ve své době nejmodernější nemocnice mezi Prahou a Plzní? A že historie místní těžby vápence začala na Koukolově hoře? Musím se přiznat, že já sám jsem to nevěděl. O to víc mě bavilo na tyto věci přicházet. Doufám, že ve spolupráci s Kurýrem budeme pokračovat. V Králově Dvoře je totiž pořád co objevovat. A samozřejmě nejen v Králově Dvoře. Věřím, že ze čtenářů Kurýru budou dychtiví diváci, očekávající s napětím každé další Víte že? A hlavně, že po několika minutách sledování videa začnou ihned plánovat novou procházku či výlet.

hlasovalo celkem: 288

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga