Zřizovací listina je od teď on-line

Na prosincovém zasedání berounského zastupitelstva vyzval starosta Kůs všechny, kdo se vyjadřují k existenci a fungování Městského kulturního centra, aby si přečetli jeho zřizovací listinu. Dohledání tohoto dokumentu se ale ukázalo překvapivě složité.

Poslední loňské zasedání berounského zastupitelstva bohužel předznamenalo, že po problémech s rozdělením dotací pro sportovce, které se táhly jako červená nit téměř celým rokem 2016, čeká Beroun obdobná kauza. V hlavní roli budou tentokrát dotace kulturní. Ačkoli se jejich projednání nedostalo do oficálního programu, rozpoutala se přesto na téma kultury v Berouně diskuze, která nejspíše otevřela bájnou Pandořinu skříňku. Starosta Kůs v ní mimo jiné vyzval k přečtení zřizovací listiny, kterou se v roce 2013 Městské kulturní centrum Beroun ustavilo. 

Ačkoli jsme si před několika měsíci mohli v aktualizovaném programovém prohlášení radních přečíst, že "Beroun je moderně řízené město, které poskytuje svým občanům a návštěvníkům prvotřídní služby a transparentní, srozumitelné a včasné informace", ukázalo se jako nemožné, starostou zmíněný dokument dohledat ve veřejně dostupné on-line podobě. Jsme proto rádi, že se nám ve spolupráci s pracovníky radnice podařilo dokument zístat a nabídnout ho tímto široké veřejnosti.

MKC_listina.pdf

Zřizovací listina MKC Beroun

hlasovalo celkem: 300

Diskuse ke článku (0)


Přidat komentář

Povolené HTML značky: <b><i><br>Přidat nový komentář:


Komerční sdělení

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

Máte chuť na něco opravdu dobrého? Zastavte se na Zastávce!

(12. březen 2017) Na trase každého správného výletu má být občerstvení. Hospoda, restaurace, stánek, kiosek… Toto pravidlo…

Reklama
yoga